Yalova Defterdarlığı ve Yalova Üniversitemiz işbirliği ile 30. Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında, “Vergi” konulu panel düzenlendi.  

Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘’Vergi’’ konulu panelde, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt ve Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz de hazır bulundu. İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygı Duruşu’nun ardından başlayan panelin, açılış konuşması ise Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra söz alan Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa Akpınar, verginin tanımına ve toplumda vergi bilincinin oluşturulmasına vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında vergi ödemenin önemine değinen Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt’un ardından ise panel oturumuna geçildi. 

Yalova Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özcan’ın Moderatörlüğü’nü yürüttüğü panelde; Yalova Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karakaş; “Kayıt Dışı Ekonominin Nedenleri ve Sonuçları”, Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Küçükoğlu; “Vergilendirmenin Ekonomik Büyümeye Etkisi” ve Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa Akpınar ise “Gelir İdaresi Başkanlığı, Sunulan Hizmetler ve Kariyer Planlaması” konularında bilgiler aktardılar. Konuşmacılara kıymetli katkılarında ötürü teşekkür edilerek, plaket takdim edildi. 

Etiket: 30. Vergi Haftası Kapsamında “Vergi” Konulu Panel Düzenlendi