Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Heyeti, Yalova Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’yi ziyaret etmişlerdir. Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe, Üst Kurul Üyeleri Ramazan Karasoy, Abdülkadir Özkan, Salih Beşir, Serdar Yeşil, Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Koordinatörü Mükremin Katılmış ve MÜSİAD Yalova Şube Başkanı Adem Saruhan’ın da katılımları ile gerçekleşen ziyaret, karşılıklı işbirlikleri ile tesis edilecek Yalova Üniversitemiz’in gelişimi ile Yalova ilimizin kalkınmasına katkı sağlayabilecek niteliği haiz projeleri de uhdesinde barındırmaktadır.

Görüş alışverişinin yoğun düzeyde gerçekleştirildiği görüşme sürecinde Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci’nin öngörüleri dahilinde gündeme getirdiği, Yalova ilimizde tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi ile ilgili floranın işlenerek,  tıbbi ve aromatik ürünler elde edilmesi projesi üzerinde fikir teatisinde bulunulmuştur.

MÜSİAD Heyeti ile gerçekleştirilen görüşmede Yalova ilimizde tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi ile işlenmesi hususunda Yalova Üniversitemiz ile MÜSİAD arasında ortak çalışmalar yürütülmesine karar kılınmıştır.

Nihai düzeyde verimli gerçekleşen görüşmenin ardından, karşılıklı hediye takdimleri ile ziyaretlerini tamamlayan MÜSAİD Heyeti, Yalova Üniversitemiz’den yeni, farklı ve verimli projelerin devamını hayata geçirmek düşüncesi ile tekrar bir araya gelmek üzere, ayrılmışlardır.

Etiket: Müsiad Yetkilileri Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci’yi Ziyaret Etmişlerdir.