Öğretim üyelerimizin “Macroporous-Functionalized Polydicyclopentadiene/Cellulose Nanocrystal (PolyDCPC/CNC) PolyHIPE Nanocomposites: Tuning of Structure, Mechanical Properties, and Their Pollutant Removal Efficiency” başlıklı projesi, TÜBİTAK ve İran Uluslararası Bilimsel İşbirliği Merkezi (MSRT) tarafından açılan ortak proje çağrısı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Yalova Üniversitesi Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. E. Hilal Mert’in yürütücü ve Kimya Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi H. Hande Mert’in araştırmacı olarak görev aldığı proje, Türkiye-İran Uluslararası İkili İş Birliği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı (2535).

Iran University of Science and Technology (IUST)’den Prof. Dr. Mohammad R. Moghbeli’nin ortak proje yürütücüsü olduğu bu proje ile makrogözenekli yapıya ve üstün mekanik özelliklere sahip fonksiyonel polimer nanokompozitlerin hazırlanması hedefleniyor. Proje çalışması ile geliştirilen nanokompozitlerin ağır metaller ile organik boyar maddelerin seçici olarak uzaklaştırılmasında etkin olarak kullanılması planlanıyor.

Etiket: Öğretim Üyelerimizin Projesi TÜBİTAK ve MSRT Tarafından Desteklendi