Share

Yemekhane ve Kantin Hizmetleri Şube Müdürlüğü

 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yemekhane ve Kafeteryalar Şube Müdürlüğü; 1 Müdür 1 Gıda mühendisi personeli olarak öğrencilerimize kaliteli yemek çıkarılmasını sağlayarak, kantin ve yemekhanelerin denetimini yapmak ve beslenme ile ilgili problemlerin çözülmesini sağlamak üzere çalışmaktadır. 11 adet öğrenci ve personel yemekhanelerinde verilecek öğle yemeğini,   4734 saylı kanunun 19. maddesine göre yılılık olarak Tabldot yemek (hazır yemek) ihalesine çıkılmaktadır. Günlük yemek sayısı eğitim- öğretim dönemlerinde hafta içi ortalama günlük 1200 adet, eğitim -öğretimin olmadığı   dönemlerde ortalama günlük 670 adettir.  2. öğretim için akşam yemeği verme çalışmalarımız devam etmektedir. Öğrenci ve Personele öğle yemeği Firma ve idare tarafından belirlenecek sayıda 4 kap seçenekli sunulmak üzere Alakart usulü yemek verilmektedir. Yalova Meslek Yüksek Okulu Kantini ile Mühendislik Fakültesi Kantini 3 yıllık olarak 2886 sayılı kanuna göre ihale edilip,Üniversite bütçesine katkı sağlanmaktadır.

MERKEZ YERLEŞKE MUTFAĞI

 (YERİNDE ÜRETİM)

 
Yemekhaneler

• Yalova Meslek Yüksek Okulu Öğrenci/Personel Yemekhanesi

• Mühendislik Fakültesi Öğrenci ve Personel Yemekhanesi

• Hukuk Fakültesi Öğrenci ve Personel Yemekhanesi

• Yabancı Diller Y.O Öğrenci ve Personel Yemekhanesi

• Fidanlar Personel Yemekhanesi

• Merkez Yerleşke Öğrenci ve Personel Yemekhanesi

   Armutlu Myo Yemekhanesi

   Çınarcık Myo Yemekhanesi

   Termal  Myo Yemekhanesi

  

 

Yemek Ücretleri       Öğrenci              : 2,00 TL   

Memur                : 2,75 TL
Öğretim Üyesi  : 4,00 TL
Misafir                 : 6,00 TL
 

Öğrencilerimiz ve personelimiz yemeklerini turnike sistemi ile alabilmektedirler. Merkez Yerleşke Öğrenci Yemekhanesinde internet bağlı olmadığından yemeklerini geçici olarak günlük yemek fişleri ile yiyebilmektedirler. Sağlık ve Kültür Daire Başkanlığımızca 2015/2016 Eğitim ve Öğretim döneminde toplam 280 öğrencimize karşılıksız yemek bursu verilmektedir.

 
Menüler

Menüler sunulan gıdaların besin içerikleri dikkate alınarak enerji değerleri 1.000–1.500 kcal olacak şekilde planlanmaktadır. Mönüde yer alan gıdaların enerji değerleri ve temel besin öğeleri bilgisayar ortamında hazırlanmakta ve aylık mönüler kalori değerleri ile birlikte sitede yayınlanmaktadır.

 
İlaçlama

Yalova Üniversitesi sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı; Yemek İşletmeleri Şube Müdürlüğü’nün Mutfak ve Yemekhanelerine Yemek Yüklenici firma tarafından her ay düzenli olarak hizmet yeterlilik belgesi olan bir firmanın sertifikalı elemanları tarafından ilaçlama hizmeti verilmektedir.

 
Gıda Güvenliği, Sağlık ve Temizlik

Yalova Üniversitesi Sağlık ve Kültür Başkanlığı Gıda Mühendisi kontrolünde her ay düzenli olarak Yüklenici firma Yemekhanesinde üretilen, yemeklerden alınan ve 72 saat saklanması gereken yemek numuneleri kontrol eder. İçme suyu polikarbon ambalajda alınmakta, yemeklerde modern sebil, bir kullanımlık plastik bardak ve peçete kullanılmaktadır yemekhanelerde kullanılan içme ve kullanma suları değişik zamanlarda analiz ettirilmektedir.

Kanun ve yönetmeliklerde belirtildiği şekilde personelimizin akciğer filmleri çektirilmekte ve portör muayeneleri yaptırılmaktadır.

Yemekhanelerin temizlik ve dezenfeksiyonu her gün düzenli ve kurallara uygun olarak yapılmaktadır. Yemekhanelerimizde temizlik ve dezenfeksiyonu Yüklenici yemek firması tarafından yapılmaktadır.


 KANTİNLER

 Başkanlığımıza bağlı 9 adet kantin bulunmaktadır. Bu kantinler Kantin Kontrol ve İzleme Komisyonu tarafından imzalanan şartname ve sözleşme hükümleri çerçevesinde satış fiyatları, hijyen ve genel işleyiş yönünden düzenli olarak denetlenmektedir.

 

      Başkanlığımıza bağlı kantinlerin bulunduğu okullar; 

 

  • Mühendislik Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Merkez Yerleşke
  • Termal Meslek Yüksekokulu
  • Yalova Meslek Yüksekokulu
  • Yabancı Diller Yüksekokulu
  • Armutlu Meslek Yüksekokulu
  • Çınarcık Meslek Yüksekokulu

 

 

 

Yalova Üniversitesi Sağlık ve Kültür Daire Başkanlığı Çınarcık Yolu 3. Km Rektörlük Binası Tel: 0226 815 58 27