Share

Staj Başvuru Belgeleri , Staj Süreci ve Ücretli Staj Hakkında

Staj Başvuru Belgeleri ve Diğer Başvuru Süreci Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız...

Staj yapacak olan öğrencilere bilgilendirme

        3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bölümleri  Mesleki ve Teknik Eğitim yapan programlar arasına dâhil edilmiştir. 

     Zorunlu staj yapan öğrencilerimize ücret ödeyen firmalara kanunda belirtilen oranlarda devlet desteği verilecektir.  Firmaların bu destekten yararlanabilmesi ilgili formları doldurarak ödeme dekontu ile beraber 0226 815 54 01 fax numarasına göndermesi gerekmektedir. 

Örneğin : Temmuz ayı içerisinde staj yapan öğrenci bilgileri ve ödeme dekontlarının   en geç 10.08.2018 tarihine kadar firma tarafından iletilmesi gerekmektedir. (rapor, izin gibi durumlarda bildirilmeli).  Geç gönderilmesi durumunda kanun gereği ödeme yapılamamaktadır. Firma tarafından öğrenciye yapılan her ödeme için aynı işlem tekrarlanacaktır.

     Ücretli staj yapan öğrenciler Staj Başvuru Formu , Staj Dilekçesiİşletme Bilgileri Formu ve Staj Sözleşmesi ni öğrenci işlerine teslim edecektir.

          

Ücretli Staj Yapanlar İçin Formlar 

İşletme Bilgileri Formu için tıklayınız

Staj Sözleşmesi için tıklayınız

 Önemli Uyarı : Ücretli staj yapacak öğrencilerimiz Staj Sözleşmesini firmaya imzalatacaklardır. Staj Sözleşmesinin aslı firmada kalacaktır. Bir kopyası öğrencide kalacak ve bir kopyası da  öğrenci işlerine teslim edilecektir. 


SADECE ÜCRETLİ STAJ YAPAN VEYA YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLERİN / FİRMALARIN  DÖNÜŞ YAPMASI GEREKMEKTEDİR. ÜCRETSİZ STAJ YAPAN ÖĞRENCİLERİN BİLDİRİM YAPMASINA GEREK BULUNMAMAKTADIR.


      NOT :  Kamu kurum ve kuruluşları bu kapsam dışındadır.  Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapan öğrenciler için bu formun doldurulmasına gerek yoktur.