Share

Yeşil Ekran Kısa Film Yarışmasında Finale Kaldık

15 Mart Pazar gecesi saat: 20:00’da Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması adına Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine katılan İletişim Sanatları I. Sınıf öğrencilerimizden Ayça SEYMENOĞLU, Özge ÜNSAL, Şeyma ERİKÇİ ve İsmail GÖKGEZ Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve İletişim Sanatları Bölüm Başkanı Prof.Dr.Elif Eda ERDOĞAN ile birlikte  finale kalmanın mutluluğunu paylaştılar.
Çevre bilinci aşılanmış üniversite gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak, üniversite öğrencilerinin sinema sektörüne katılımını arttırmak ve dünyamızı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da katkılarıyla NTV tarafından düzenlenen Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması'na katılan İletişim Sanatları Bölümü I. sınıf öğrencilerimiz “ASLINDA” adlı kısa filmleriyle atıkların geri dönüştürülmesine dikkat çekerek, 125 kısa film içinden sıyrılarak en beğenilen ilk 30 film arasına girmeyi başardılar. Ayrıca finale kalan tek I. sınıf oldular.
Yarışmanın Jürisinde ise Türk Sinemasının Sultanı Türkan ŞORAY, yakışıklı aktörlerimizden Ediz HUN, sinemamızın güzel oyuncularından biri olan Hülya KOÇYİĞİT ayrıca başarılı oyuncular Cihan ÜNAL ve Hakkı ERGÖK de vardı.

Yarışmanın afişi ve geceden kareler;