Share

1. Uluslararası Akademik Sanat Günleri Etkinlikleri

 

Dünya ile entegre olabilmek adına yenilikçi ve modern donanımlara sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Yalova Üniversitesi  2008 yılında kurulmuştur. Genç ve dinamik yapısıyla hızla büyümekte olan Yalova Üniversitesi’nin eğitim ve öğretimdeki misyonu ülkemizi gelecek yüzyıllara taşıyacak olan vizyoner ve öncü akademik birimleri hayata geçirmektir.

Yalova Üniversitesi’nin bahsi geçen öncü akademik birimleri arasında 2011 yılında kurulmuş olan ve gün geçtikçe büyüyen ve adından söz ettiren Sanat ve Tasarım Fakültesi de yer almaktadır.  Sanat ve iletişimin meczedildiği Sanat ve Tasarım Fakültesi kısa tarihine rağmen ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği sanatsal etkinliklerle üniversitemizin adeta dışa açılan bir penceresi konumundadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi bu bağlamda başta akademik sorumluluk gereği diğer yandan Yalova Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası alan görünür kılmak amacıyla, “Akademik Sanat Günleri” isimli etkinlik günleri düzenlenecektir.

Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından 10-18 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve geleneksel olarak sürdürülmesi planlanan bu etkinliğie ulusal ve uluslararası alanda saygın ve kendi alanında uzman çok sayıda sanatçı ve akademisyen iştirak edecektir.

“Akademik Sanat Günleri”  çerçevesinde ulusal ve uluslararası akademik birimler, basım ve medya sektörü, konuyla ilgili yetkin kamu kuruluşları ve sektörel sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek yenilikleri tartışacağı, paylaşacağı, sorunlara çözüm üretilmeye çalışılacağı seçkin bir platform olmasının yanı sıra, bu bağlamda ortak projelerin ve yeni birlikteliklerin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bu vesile ile sizlerin de katılımı ile bu etkinliğin akademik ve sektörel anlamda daha faydalı olacağı inancındayız.
Teşekkür ederiz...
 

Yalova Üniversitesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı

Programı indirmek için tıklayınız...