Share

Leeds Metropolitan Üniversitesi Ziyareti

Yalova Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Başkan yardımcıları Okutman İzzet Soner AYHAN ve  Okutman Özlem UYSAL, İngilizce Okutmanı Merve ŞİRİNBİLEK ile birlikte, 11–12 Nisan tarihlerinde Leeds Metropolitan Üniversitesi İngilizce Eğitimi Bölümüne ziyarette bulundular. Kendilerini Öğretim Görevlisi ve Kurs Koordinatörü Matthew Wilson karşıladı.

 Okutmanlarımız Leeds Met tarafından hazırlanan program doğrultusunda ders gözleminde bulunarak uygulanan öğretim müfredatlarını ve yöntemlerini yerinde inceleme fırsatını buldular. Okutmanlarımız ayrıca Öğretim Görevlisi David Killick ve Dekan Yardımcısı Annet Nottingham ile eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili fikir alışverişlerinde bulundular.

 Bunun yanı sıra Uluslararası Ofis ile de değişim programları, yurtdışında eğitim ve gönüllülük konularıyla ilgili görüşmeler yapıldı.

 Leeds Metropolitan Üniversitesi’ne yapılan bu ziyaretin ardından okutmanlarımız 15-19 Nisan tarihleri arasında Brighton'da düzenlenen 45. IATEFL (International Association of Teachers of English as a Foreign Language) Konferansı’na katıldılar.

 70 in üzerinde ülkeden İngilizce Öğretmenliği alanında profesyonel yaklaşık 1500 eğitimcinin buluştuğu bu konferansta ünlü yazarlarla tanışıp, yeni çıkan yayınları inceleme ve İngilizce Öğretimi alanında çeşitli konulardan oluşan oturumlara ve çalıştaylara katılma fırsatını buldular.