Share

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Öğrencilerimizi Tebrik Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Avrupa Üniversiteler Arası Arapça Münazara Şampiyonası'nda finale kalan fakültemiz öğrencilerini kabul etti.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alican Dağdeviren, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve yarışma koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Coşkun ve Dr. Öğr. Üyesi Pehlül Düzenli, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı makamında ziyaret etti.

Öğrencileri ve hocalarını tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Arapçayı iyi öğrenmenin gerekliliğine işaret ederek bunun yolunun da o dilde eğitimden geçtiğini vurguladı. Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden önce kısa bir süre Yalova Üniversitesi Rektörlüğü görevini ifa eden Prof. Dr. Ali Erbaş, üniversitede akademik dönemin başlayacağı gün Diyanet işleri Başkanlığı görevine getirildiğini söyledi. Dolayısıyla Yalova Üniversitesi’nin böylesine önemli uluslararası bir organizasyonda dereceye girmesinin kendisi için ayrı bir gurur vesilesi olduğunu vurgulayan Erbaş, başta Dekanımız Prof. Dr. Alican Dağdeviren olmak üzere yarışma sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışmada dereceye giren ve Mart ayında yapılacak final yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan öğrencilerimiz Halid Ekmen, Mansur Peker, Sena Osmanoğlu ve Merve Nur Gündüz’ü tek tek tebrik eden Prof. Dr. Erbaş onlara şu tavsiyelerde bulundu: “Allah başarılarınızın devamını nasip eylesin. Sizler başarının lezzetini aldınız, bundan sonra sürekli hem üniversitenizi hem de ülkemizi Arapça konusunda temsil edeceksiniz, kelime hazinenizi güçlendirmek için sürekli okuyacaksınız, Arapça eserler okuyarak yeni kelimeleri kendi dağarcığınıza koyacaksınız.”

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Dağdeviren’in kampüse cami yapmayı istediklerini belirtmesi üzerine Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan cami projelerinden istifade edebileceklerini söyledi.

Ziyaretin sonunda Başkan Erbaş öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan kitaplar hediye etti.