Share

Yalova Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Yalova Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Törene Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Karamürselbey Eğitim Merkez ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Yalova Barosu Başkanı Av. Hakan Gergeroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Yalova Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosuyla fakülte ve yüksekokulları dereceyle bitiren öğrenciler  katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından mezun öğrenciler adına konuşmayı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini birincilikle bitiren Emrah Özdemir yaptı. Üniversiteden mezun olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Emrah Özdemir kendilerinin yetişmesinde bu günlere gelmesinde emeği geçen ailelerine ve öğretim görevlilerine teşekkürlerini sundu. Daha sonra kürsüye gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Niyazi Eruslu mesleğinde yetkin bilgi toplumunun ihtiyaç duyduğu donanımı kazanmış olarak yetişen öğrencileri üniversiteden mezun ederek hayata uğurlamak ve sevinçlerine ortak olmak üzere burada bulunduklarını ifade etti. Üniversitelerin toplumun beyni olduğunu ifade eden Prof. Eruslu, bilgi toplumunun gereğine göre şekillenen bölümleriyle her geçen gün eğitim kalitesini artıran Yalova Üniversitesi’nin bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlediğini ifade etti. Rektör Prof. Eruslu mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında diplomaların  fırsatlar dünyasının anahtarı olduğunu ifade etti. Mezun öğrencilere girişimciliği mücadeleyi ve sabrı  öğütleyen Prof. Eruslu, hayatta başarıyı yakalamanın yollarını anlattı. Rektör Prof. Eruslu  üniversiteden mezun olan öğrencileri hayat boyu ihtiyaç duyacağı bilgilerle onları donatan öğretim görevlilerinin bu gurur tablosunun en önemli mimarları olduğunu ifade ederek onlara emek veren tüm öğretim görevlilerine teşekkür etti. Hayatlarının en önemli döneminde öğrencileri hayata hazırlamak için kendilerine emanet eden velilere de teşekkür eden Rektör Prof. Eruslu öğrencilerin bugünlere gelmesinde en büyük payın cefakar ve vefakar ailelerine  ait olduğunu ifade etti.  Rektör Prof. Eruslu mezun olan öğrencilere hayat boyu başarı ve mutululuk temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’da üniversitelerin kamil insan yetiştiren bilim yuvaları olduğuna vurgu yaparak “gelecek bilgili toplumların olacaktır” ifadesini 

kullandı. Mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik eden Vali Selim Cebiroğlu öğrencilere çok çalışarak kendilerine ülkelerine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından fakülte ve yüksekokullarda ilk üç dereceyi elde eden 21 öğrenciye diplomaları ve ödülleri protokol üyelerince verildi. Diplomaların verilmesinin ardından tören mezun öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.