Share

Ulusal Karma Sergi Akademiart-3 Yalova Kent Müzesinde Açıldı

Yalova Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Ulusal karma sergi “Akademiart-3”, Yalova Kent Müzesi’nde sanat severlerle buluştu.

12 Haziran 2018, saat 14:00’te açılışı yapılan sergiye Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak katıldı. Sergi esnasında eserleri tek tek gezerek sanatçılarıyla sohbet eden Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, eseleri çok beğendiğini ifade ederek sanatçıları kutladı.

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan  Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci;  “Sanat ve Tasarım Fakültemizin gerçekleştirdiği bu etkinlik için öncelikle emeği geçen akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sanat toplumlarda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren aynı duygularda buluşturan, aynı coşkunun heyecanını yaşatan, gelenekten geleceğe kuşaklar arası duygu transferleri yapan çok önemli bir değerdir. Daha öz ve kısa bir şekilde ifade etmek gerekirse Sanat toplumun geçmişten geleceğe taşınan ruhudur. Bu ruh ve heyecanla hazırlanan bu sergi üniversitemiz için önemli bir faaliyettir. Yalova üniversitesi olarak bu tür etkinlikleri desteklediğimizi ve her daim desteklemeye devam edeceğimizi huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek isterim. Diğer üniversitelerden katılım gerçekleştiren değerli hocalarıma da teşekkür ederim. Çok daha etkin ve daha büyük sergilerde buluşma dileği ile açılışı gerçekleştirelim.” demiştir.

Giderek genişleyen ve farklı disiplinleri bir araya getiren kadrosuyla “Akademiart-3” 18 Haziran 2018 tarihine kadar tüm sanat severlerin seyrine açık kalacak.