Share

Büyük Hadis Âlimi M. Emin Saraç Fakültemizi Ziyaret Etti

Tüm dünya tarafından tanından İslam aleminin en önemli hadis âlimlerinden ve ilim insanlarından Sayın Muhammed Emin Saraç, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret ederek iyi temennilerde bulundu.

Yalova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Suat Cebeci ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Alican Dağdeviren tarafından karşılanan Sayın Muhammed Emin Saraç, fakülte bahçesinde İslami İlimler Fakültesi öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Yaşamından önemli kesitleri öğretim üyeleriyle paylaşan Sayın Muhammed Emin Saraç, dualar ederek iyi dileklerde bulundu. Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi hakkında Sayın Muhammed Emin Saraç’a bilgi veren Sayın Prof. Dr. Cebeci, fakültenin yüzde yüz Arapça eğitim verdiğini ifade etti.

"Allah Hizmetlerinizi Daim Eylesin"

İslami İlimler Fakültesi’nin önümüzdeki süreçte yeni yapılan binasına taşınacağını ve fakültenin yanına bir cami inşa edileceğini ifade eden Sayın Prof. Dr. Suat Cebeci, bu hususta muvaffak olmaları için kendilerinden destek ve dua beklediklerini belirtti. Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nin arzu edilen noktaya gelmesi için dua edeceklerini ve destek olacaklarını ifade eden Sayın Muhammed Emin Saraç, “Allah sizleri milletimize hadim eylesin, hizmetlerinizi daim eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.