Yalova Üniversitesi’nin de paydaşları arasında yer aldığı, daha önce 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan ve COVID-19 salgını nedeniyle ertelendiği duyurulan Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı (International Conference on Interdisciplinary Applications of Artificial Intelligence – ICIDAAI) 21-23 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecek.

Yalova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi,Bursa Teknik Üniversitesi, UET Lahore Üniversitesi, Matej Bel Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Tlemcen Üniversitesi, Universite 8 Mai 1945 Guelma, IQRA National University ve Bulgarian Academy of Science iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı, konu ile ilgili fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarındaki çalışmaları bir araya getirecek.
 

Yapay zekânın son uygulama alanlarını ve yapay zekâ üzerine araştırma amaçlarını sunmak için tüm dünyadan akademisyenleri, araştırmacıları ve sektör uzmanlarını buluşturacak bir platform sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı kapsamında seçilen çalışmalar anlaşmalı TR Dizin indeksli dergilerde yayınlanacak.
 

Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı’nda yapay zekâ alanındaki önde gelen araştırmacılardan Prof. Dr. Derviş Karaboğa, Prof. Dr. Rashmi Gujrati,Prof.Dr.Tauseef A.Khan ve Dr. Ersan Şentürk konuşmacı olarak yer alacak. 

 

Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı’na İlişkin Önemli Tarihler

 

 •  Özet Gönderimi: 15 Şubat 2021

 •  Erken Kayıt için Son Tarih: 15 Şubat 2021

 •  Tam Metin Gönderim Son Tarihi: 20 Nisan 2021

 

Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı’na ilişkin detaylı bilgiye icidaai.yalova.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.