Yalova Üniversitesi Kampüsü, Tema Vakfı'nın destekleriyle meyve bahçeleri ile donatılacak. Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı'nın önerisiyle proje için harekete geçilirken, Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Arzu Demir'in çabalarıyla nar fidanlarının ekim işlemi başladı.

Yalova Üniversitesi Kampüsü, Tema Vakfı Yalova İl Temsilciliği’nin destekleriyle meyve bahçeleri ile donatılacak. Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı'nın önerisiyle proje için harekete geçilirken, Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Arzu Demir'in çabalarıyla nar fidanlarının ekim işlemi başladı.


Yalova Üniversitesi Merkez Kampüsün belirli alanlarında her sene bir meyve bahçesi kurularak gelecekte öğrencilerin erik, elma, kiraz gibi meyvelerden faydalanmasını arzulayan Rektör Bahçekapılı, Tema Vakfı ile görüşmesinde bu isteğini belirtmişti. Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz'ın yönlendirmesiyle Yalova Bahçe Araştırmaları Enstitüsü'nde üretilen meyve fidanlarını temin ederek Nar fidanları ile projenin başlamasını sağladı.


Rektörlük binası önünde gerçekleşen fidan ekimine Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı'nın yanında Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, Genel Sekreter Ömer Naci Fidan ve Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir  ve Yalova Üniversitesi Genç TEMA Başkanı Hale Tabu hazır bulundu.


Fidanların bakımının düzenli olarak yapılacağını ve gelecek nesillere meyve bahçeleri ile huzur dolu bir kampüs oluşturmak için çalışacaklarını belirten Rektör Bahçekapılı, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarının da devam edeceğini belirtti.

Etiket: Kampüse Nar Fidanları Ekildi