Yalova Üniversitesinin 15. Yılında hizmet vermesi planlanan Tıp Fakültesinin Morfoloji binasında son aşamaya gelindi. Yalova İl Protokolü, Tıp Fakültesi öğrencilerinin kullanımına açılması hedeflenen Morfoloji binasının son durumunu yakından görmek için ziyarette bulundu.

Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel Tıp Fakültesinin Morfoloji binasını ziyaret ettiler.  Ziyarette Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ve Prof. Dr. Hamit Er konuklara eşlik ettiler.

“Yalova’nın En Büyük Kongre Merkezi Eylül Ayında Hizmet Verecek”

Yapılan incelemeler sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Kuruluşunun 15. Yılında, üniversitemize ve Yalovamıza böyle güzel bir bina kazandırıyoruz. Bu binanın yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, vekillerimize, belediye başkanımıza, il özel idaremize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yalova’ya değer verdiklerini ve bu güzel ile hizmetlerinin devam edeceğini vurgulayan Bahçekapılı, Yalova’nın en büyük kongre merkezini Eylül ayında açmayı planladıklarını belirterek, 2023 yılında Morfoloji Binası, Kongre binası ve Sanat Tasarım Fakültesi binalarının tamamlanacağını ifade etti.  Rektör Bahçekapılı 2024 yılında da Kütüphane ve Yemekhane binaları ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi binalarının yapımına başlanacağını müjdeledi.

“Tıp Fakültemiz Yalova’ya Büyük Değer Katacak”

Yalova’ya büyük değer katan Tıp Fakültesi Morfoloji binasının yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve üniversite yönetimine teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Morfoloji binamızın sonuna yaklaştık, Öğrencilerimiz 3. Sınıftan itibaren eğitim almaya başlayacak. Çok özellikli bir bina, hem teorik eğitim hem de pratik eğitimleri laboratuvar ortamında alacaklar, sonrasında da hastanede uygulamalı olarak deneyim kazanacaklar” şeklinde konuştu.

“Şehrimize Eserler Kazandırmaya Devam Edeceğiz”

Tıp Fakültesi için Sağlık Bakanlığını ziyaret ederek görüştüğü günleri hatırlatan Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise morfoloji binasının yapımının hızlı bir sürede tamamlanma aşamasına gelindiği için Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya ve süreçte emeği geçenlere teşekkür etti. “İlimizde nice eserler kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Akyol,  Morfoloji binasının şehrimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diledi.

“Üniversite ile İş Birliğimiz Devam Edecek “

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Mustafa Tutuk da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu binada emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Yalova Üniversitesi ve Yalova Belediyesi arasında bir iş birliği protokolü olduğun hatırlatan Başkan Tutuk, “Yalova Üniversitesi ile Yalova sahilini bisiklet yolu ile bağlama projemizde son aşamadayız. Deniz manzaralı ülkemizin en güzel üniversitelerinden birisindeyiz, iş birliklerimiz devam edecek” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Etiket: Yalova Protokolü Tıp Fakültesi Morfoloji Binasını İnceledi