Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı programından 3 öğrencimiz University of California Los Angeles (UCLA) tarafından düzenlenen  Diversity (Çeşitlilik) isimli poster yarışmasında ilk 100 finalist arasına girmeyi başardı.

 

Uluslararası grafik tasarım öğrencilerinin katılımına açık olan “University of California Los Angeles (UCLA) Extension” ve “Poster Territory” iş birliği ile düzenlenen “Diversity (Çeşitlilik)”  adlı poster yarışması ve sergisi lne 32 ülkeden 300'ün üzerinde öğrenci katıldı.  Finale kalan ilk 100 finalistin arasında Türkiye’den toplam  6 isim yer alırken, afiş tasarımlarının 3’ü Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin eserleridir.

 

Finale kalan afiş tasarımları arasında üniversitemizin Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 3.cü sınıf öğrencisi İsmail Furkan Yıldız ile 4.cü sınıf öğrencileri Ozan Ermiş ve Hamza Can Yıldırım lk 100 finalist arasına girerek afişlerini  sergileme başarısı gösterdi.

 

UCLA Extension'ın sürekli eğitim programının kapsamında düzenlenen “Diversity (Çeşitlilik)” adlı bu afiş yarışmasında seçilecek afiş “Masters of Design” serisi kapak olarak kullanılmayı hak kazanacaktır.

Öğrencilerimizi göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı kutluyor ve final yolunda başarılar diliyoruz.

 

https://www.posterterritory.com/diversity-call/

 

 

 

    

Etiket: Yalova Üniversitesi Grafik Tasarımı Öğrencilerinin Büyük Başarısı