Yalova Üniversitesi ile Bilim Adamları ve Mucitler Derneği arasında üniversitemizin misyonuna uygun olarak, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında, sivil toplum kuruluşları-dernekler ile iş birliği yapmasını ve ortak çalıştırmalar gerçekleştirmesini kolaylaştırmak amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı.

Sürekli gelişen Yalova Üniversitesi, bu alandaki çabalarına bir katkı sağlamak amacıyla ülkemizdeki bilimsel çalışmalara ciddi destekler veren ve temel amacı; bilim insanları ve icat yapan kişilerle üniversitelerdeki akademisyenleri bir araya getirerek ortak projeler oluşturulmasını sağlamayı amaçlayan ve bu alanda büyük bir sivil toplum kuruluşu olan Bilim Adamları ve Mucitler Derneği (BİMUD) ile 3 yıl sürecek olan bir protokol imzaladı. Yalova Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen protokolün imza töreni Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ile BİMUD Yalova İl Başkanı Hakan Üstün ’nün katılımıyla gerçekleşti.

Protokol kapsamında; stratejik araştırma, geliştirme ve uygulama faaliyetleri konusunda genel iş birliği yapmak, çeşitli alanlarda projeler hazırlama ve bu alanlarda bilgi ve tecrübe alış verişinde bulunmak, ilgi alanları dahilinde staj, kurs, seminer, sempozyum, kongre, çalıştay, atölye ve çeşitli yarışmalar gibi akademik faaliyetlerde bulunmak ve bu faaliyetlere ev sahipliği yapmak ve son olarak protokol çerçevesinde yapılacak çalışmalar sonucunda oluşacak bilgi ve çıktılardan rapor vb. metinler hazırlamak ve yayımlamak olarak protokol çerçevesi belirlendi.

 

Etiket: Yalova Üniversitesi İle Bilim Adamları Ve Mucitler Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı