Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’ nden öğretim elemanlarımızın öncülük ettiği ve yurtiçi ve yurtdışı farklı ülke ve üniversiteden akademisyenlerin editör kurulunda yer aldığı “Uluslararası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi (JIENS)” makale kabulüne başlamıştır.

Dergi web sitesine www.jiens.org adresinden erişebilirsiniz. 

JIENS mühendislik, malzeme, kimya, fiziksel kimya, fizik ve matematik bilimi dahil olmak üzere mühendislik ve doğa bilimlerinde önemli çalışmaları yayınlamayı hedeflemektedir. 

JIENS, mühendislik ve doğa bilimleri alanında araştırma yapan, mevcut sorunlara çözüm üreten ve bilimsel keşiflerini en hızlı şekilde paylaşma fırsatını elde etmek isteyen araştırmacılar için akademik bir buluşma alanı sağlamayı amaçlamaktadır.  

Bir yılda iki sayı olarak yayımlacak olan ve objektif yayıncılık adına çift taraflı kör hakemlik sistemi uygulayan JIENS mühendislik ve doğa bilimleri alanında Türkçe veya İngilizce olarak sunulan: 

        - Özgün araştırma makaleleri 

        - Lisansüstü tez makaleleri 

        - Derleme makaleleri 

        - Editöre mektupları 

kabul etmektedir. Dergi Uluslararası Bilimsel Hakemli Dergi statüsünde olup, yayın dergi editör ve yayın kurulunun ön değerlendirmesinden geçtikten sonra önerdiği en az iki hakemin onayı ile kabul edilir. Uluslararası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi (JIENS)' de yayınlanan makaleler açık erişimlidir. Dergimize makale gönderim aşamasında veya basım aşamasında yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmez. 

İlk sayısı Temmuz’ da çıkacak olan JIENS’ e makale gönderebilir, 

https://jiens.org/?mod=register üzerinden hakem ve yazar kaydınızı yaparak destek verebilirsiniz. 

 

Uluslararası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi 

 

Etiket: Uluslararası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi (JIENS)