Kariyerli Kadınlar Zirvesi'ne Büyük İlgi 

 

Yalova Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Kariyerli Kadınlar Zirvesi, Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Kariyerli Kadınlar Zirvesi'nin moderatörlüğünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu yaparken Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Döktaş CFO'su Sibel Binici iş hayatına dair tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı. 

Açılış konuşmasında Kariyer Zirvesi'nin geleceğin çalışanları için önemli çıktılar sunacağını ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, katılımcılara teşekkürlerini sundu. 

Zirvedeki konuşmasında, kariyer serüveninden anekdotlar aktaran Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, kadınların karar alma mecralarında daha çok yer alması gerektiğini vurguladı. Kadınların kadınları daha çok desteklemesi gerektiğini dile getiren Vali Kaya, özellikle yüksek öğretime devam konusunda teşviklerin artarak sürmesine dikkat çekti. 

Kariyer Zirvesi'nde öğrencilerimize "İçinizdeki gücün farkına varın" tavsiyesinde bulunan Döktaş CFO'su Sibel Binici de kadın liderlerin artmasıyla tüm dünyanın değişeceğini söyledi. Soru cevaplarla devam eden zirvenin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tüm katılımcılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.